dom w Twoich rękach

Baterie i akcesoria

Poznaj nowy wymiar prac w ogrodzie i wokół domu.

Bez kabli, bez problemów!

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Kärcher CNS

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa Kärcher CNS
Szybka, niezawodna i….cicha

Tak, do tekstu nie wkradł się błąd. Pilarka łańcuchowa Kärcher ma wiele zalet, a jedną z nich jest jej wyjątkowo cicha praca. Jaka to zaleta wie każdy, kto ma sąsiadów, czyli większość z nas. Nic tak nie psuje sąsiedzkich relacji jak sytuacja, gdy sąsiedzi świetnie bawią się przy grillu, korzystając z pięknej pogody, a my właśnie zabieramy się do pracy hałaśliwą pilarką spalinową. Wzajemne animozje gwarantowane. Lepiej żyć z sąsiadami w zgodzie i zdecydować się na wyjątkową pilarkę akumulatorową Kärcher.

W ofercie niemieckiego producenta znajdują się dwie maszyny: jedna zasilana bateriami 18 V a druga, mocniejsza - 36 V.

Żadnej pracy się nie boi

Pilarka CNS 18-30 z akumulatorem 18 V, prędkością łańcucha 10 m/s oraz prowadnicą o długości 30 cm nadaje się do typowych prac wokół domu. Pilarka o ciężarze około 3 kg i optymalnym rozkładzie masy jest wyjątkowo łatwa w obsłudze. Pilarka CNS 36-35 jest zalecana do poważniejszych, częstszych i cięższych prac. Przy prędkości łańcucha do 21 m/s i prowadnicy o długości 35 cm nawet grube pnie drzew nie stanowią problemu.

Bezpieczeństwo pracy przede wszystkim

Podczas pracy z pilarką łańcuchową należy zachować najwyższą ostrożność, nawet jeśli jesteśmy doświadczonym użytkownikiem tego sprzętu. Urządzenia z oferty Kärcher gwarantują bezpieczną obsługę dzięki specjalnym funkcjom zwiększającym bezpieczeństwo pracy. Na przykład zwolnienie blokady bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu piły natomiast  bezwładnościowy hamulec bezpieczeństwa natychmiast zatrzymuje łańcuch w przypadku odrzutu. Łańcuch można również napinać bez żadnych kłopotów za pomocą pokrętła. Aby uczynić pracę urządzeniem jeszcze bardziej komfortową, piły mają automatyczny system smarowania łańcucha. Poziom oleju można sprawdzić przez specjalne okienko kontrolne. Bezszczotkowy, zaawansowany  silnik przedłuża żywotność maszyny.

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów z ciągle rosnącą liczbą maszyn. Z jej pomocą pracują różnorakie urządzenia Kärcher i ich liczba stale rośnie: od urządzenia wysokociśnieniowego przez dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz.

Cechą wyjątkową tej unikalnej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Unikalną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach. Obudowa akumulatorów jest bardzo odporna na wstrząsy i chroniona przed kurzem i rozpyloną wodą zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają również optymalną wydajność w intensywnych zastosowaniach, inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.