dom w Twoich rękach

Baterie i akcesoria

Poznaj nowy wymiar prac w ogrodzie i wokół domu.

Bez kabli, bez problemów!

Kosiarka akumulatorowa LMO marki Kärcher

Kosiarka akumulatorowa LMO marki Kärcher
Przywitaj nową jakość pracy w ogrodzie!

Zadbany trawnik to najlepsza ozdoba naszej posesji. By był zawsze jak spod igły, niezbędne jest przede wszystkim regularne koszenie. I tu często zaczynają się schody. Kosiarki zazwyczaj albo posiadają kabel zasilający, na który musimy nieustannie uważać pracując, albo są bardzo głośne. Bywa i tak, że obie te „zalety” idą w parze. W efekcie jesteśmy zestresowani i dodatkowo narażamy się na sąsiedzkie nieporozumienia – w końcu nikt nie lubi w wiosenne popołudnie słuchać we własnym ogrodzie natrętnego buczenia kosiarki sąsiada. Na szczęście pojawiły się alternatywne rozwiązania w postaci czterech modeli akumulatorowych kosiarek niemieckiego producenta – Kärcher.  Kosiarki LMO dostępne są w dwóch wariantach. Jedna jest optymalna do niewielkiego trawniczka, zasilana baterią 18 V. Natomiast druga, mocniejsza i większa – 36 V.  Oba modele pracują cicho i są niezwykle dokładne.

Nieznośna lekkość koszenia

Akumulatorowa kosiarka Kärcher LMO zasilana baterią 18 V dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwsza ma szerokość koszenia wynoszącą 36 cm a druga 33 cm oraz zbiornik na skoszoną trawę o pojemności 45 litrów (natomiast druga - 35 litrów). Obydwa warianty są wyposażone w czterostopniową regulację wysokości koszenia. Kosz na trawę posiada wskaźnik, który pokazuje kiedy pojemnik jest przepełniony i trzeba go opróżnić. Kosiarka może też mielić zebraną trawę i rozrzucić ją na trawnik, gdzie posłuży ona jako nawóz. Uchwyt prowadzący jest regulowany i dopasujemy go bez problemu do swojego wzrostu. Dzięki temu podczas koszenia nie narażamy się na przeciążenie pleców, zachowujemy zawsze prawidłową postawę. Kosiarka jest także bezpieczna: po wyjęciu kluczyka blokuje się i nie można jej już uruchomić.

Cicho sza!

Mocniejszy wariant kosiarki, zasilany baterią o mocy 36 V, może pochwalić się szerokością koszenia wynoszącą 46 cm lub 40 cm. Podobnie jak jej mniejsza siostra posiada wskaźnik zapełnienia kosza na trawę oraz możliwość mielenia trawy na ściółkę, która zasili nasz trawnik. Dzięki praktycznej funkcji Push Assist mamy zapewnione wsparcie napędu kosiarki. Jest to przydatne zwłaszcza na zboczach. Posiada ona także do wyboru pięć możliwych długości koszenia. Kąt nachylenia uchwytu także jest regulowany i dopasowuje się do użytkownika. Kosiarka jest niezwykle ergonomiczna i łatwa w przechowywaniu na niewielkiej przestrzeni.

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów z ciągle rosnącą liczbą maszyn. Z jej pomocą pracują różnorakie urządzenia Kärcher i ich liczba stale rośnie: od urządzenia wysokociśnieniowego przez dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz.

Cechą wyjątkową tej unikalnej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Unikalną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach. Obudowa akumulatorów jest bardzo odporna na wstrząsy i chroniona przed kurzem i rozpyloną wodą zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają również optymalną wydajność w intensywnych zastosowaniach, inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.