dom w Twoich rękach

Ciśnieniowy pasjonat

Nie ma wokół domu takich zabrudzeń, jakim bym nie podołał.

Z odpowiednim sprzętem ogarnę wszystko!

Pięć nietypowych zastosowań myjki ciśnieniowej. Ten sprzęt zdecydowanie ułatwia życie!

Pięć nietypowych zastosowań myjki ciśnieniowej. Ten sprzęt zdecydowanie ułatwia życie!
Myjka ciśnieniowa od lat cieszy się sporą popularnością w myciu narzędzi ogrodowych, pojazdów i nawierzchni twardych. A zastosowań tego urządzenia może być dużo więcej. Poznajmy te mniej oczywiste.

1. Czyszczenie kamiennych murów i skalniaków

Konstrukcje z kamienia wspaniale współgrają z otaczającą naturą, a w otoczeniu ogrodu stanowią przyjemne urozmaicenie. Czasem jednak kamienne murki i skalniaki zachodzą organicznym nalotem, który niekoniecznie bywa atrakcyjny. Nie ma wątpliwości, że myjka ciśnieniowa w takim wypadku jest “jak znalazł”. Sprężony pod ciśnieniem strumień wody wydostający się z lancy skutecznie zdejmie zabrudzenia (mech, porosty czy osad) bez forsowania się i stosowania chemii. Z polecanych urządzeń wysokociśnieniowych do tego typu zadań wymienia się model K5 Full Control marki Kärcher. Producent zadbał, by czyszczenie było jednocześnie bardziej komfortowe i precyzyjne (bez ryzyka naruszenia zasadzonej w sąsiedztwie roślinności). W tym celu poleca specjalną osłonę, która chroni przed ochlapaniem wodą, jednocześnie ułatwiającą mycie kątów i krawędzi.

2. Czyszczenie rynien i rur

Rynny to dość istotny element elewacji. Oprócz odprowadzania wód opadowych z dachu, chronią także przed powstawaniem zacieków na elewacji budynku oraz zawilgoceniem fundamentów. Wszelkie większe zanieczyszczenia (piach, liście, mech) uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie i są przyczyną powstawania grzybów. Dlatego tak ważne jest okresowe ich udrażnianie. Podobnie jest z rurami odpływowymi. Urządzenie wysokociśnieniowe z zestawem do udrażniania rynien dachowych i rur bez problemu sobie z tym zadaniem poradzi.

3. Czyszczenie grilla ogrodowego i usuwanie rdzy

Lubimy grillować i spożytkować ten czas z bliskimi. Inaczej się nastawiamy, gdy mamy wyczyścić sprzęt i zabrudzoną tłuszczem nawierzchnię. Użycie myjki ciśnieniowej z funkcjonalnym pistoletem usprawni nam to żmudne zadanie. Jeśli grill nie był długo użytkowany i krata zaszła rdzą, można wyposażyć się w specjalny zestaw do mokrego piaskowania. Ten usunie rdzę oraz uporczywy brud za pomocą ścierniwa.

4. Mycie schodów, posadzki w garażu

Skoro już używamy wody pod ciśnieniem do czyszczenia przydomowych schodów i tarasów, skorzystajmy z takich akcesoriów do myjek, które nie spowodują zbędnego rozpryskiwania. Szczotki szybko i skutecznie usuną uporczywy brud ze schodów, tarasów i posadzek w garażach. Do myjek wysokociśnieniowych warto dodać akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich T Racer oraz jedną ze szczotek, na przykład PS 40.

5. Mycie delikatnych powierzchni

Mycie delikatnych powierzchni przy użyciu urządzenia wysokociśnieniowego? Jest to możliwe, pod warunkiem, że użyjemy do tego lancy z regulacją ciśnienia (tzw. Kärcher Vario Power) lub specjalnej szczotki z wkładami o różnych twardościach włosia. Z takim zestawem z powodzeniem umyjemy wszystkie gładkie i wodoodporne powierzchnie: szkło, karoserię, powierzchnie lakierowane czy tworzywa sztuczne.