dom w Twoich rękach

Miłośnicy ogrodu

Nikt nie zna lepiej żadnej gałązki i źdźbła trawy w naszym ogrodzie, niż my.

Jesteśmy w tym mistrzami!

Pięć ogrodowych rozwiązań dla sprytnych. Z nimi dbanie o ogród to pestka

Pięć ogrodowych rozwiązań dla sprytnych. Z nimi dbanie o ogród to pestka
Przedstawiamy urządzenia, które znacznie usprawniają rozmaite prace ogrodowe. Od teraz usuwanie chwastów i liści, koszenie trawy czy przycinanie gałęzi będzie czystą przyjemnością.

1. Kosiarka akumulatorowa

Kosiarki elektryczne czy spalinowe spełniają swoje zadanie, jednak hałas jaki generują i ciągnący się kabel mogą odejmować nam chęci na korzystanie z nich, zwłaszcza, jeśli w sezonie kosić wypada raz w tygodniu, albo nawet częściej. Na szczęście są jeszcze alternatywne rozwiązania, wśród których znajdą się modele nie wymagające kabla, a jedynie zasilane bateryjnie. 18- i 36-woltowe akumulatorowe kosiarki efektywnością nie ustępują tym spalinowym, są przy tym wyjątkowo zwrotne i lekkie. W wypadku wybranych modeli wysokość koszenia może być bez wysiłku regulowana centralnie na zespole tnącym.

LMO 18-36 Battery marki Kärcher

2. Automatyczny system nawadniania

Z tym sprzętem możemy całkowicie zdjąć z siebie obowiązek ręcznego podlewania. System działa na zasadzie sterowania nawadnianiem przez inteligentne moduły, które monitorują poziom wilgotności gleby. Podlewanie aktywuje się automatycznie, gdy wilgotność ta spada poniżej pożądanego poziomu. Urządzenie może pracować w oszczędnym trybie eco!ogic.

3. Sprzęt dbający o alejki, tarasy

Chcąc sprawnie pozbyć się liści z twardych nawierzchni możemy skorzystać z zamiatarki. To wygodne urządzenie, które stanowi alternatywę dla dmuchawy czy zwykłej miotły. Podczas zamiatania wszelkie zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do specjalnego, wbudowanego pojemnika, co sprawia, że nie unosi się kurz ani pył. Dzięki bocznym szczotkom zamiatarka sprawnie wyczyści również trudno dostępne miejsca w ogrodzie - przy schodach, cokołach czy konstrukcjach drewnianych.

Innym wartym uwagi urządzeniem jest wycinak do chwastów. Z tym sprzętem wszelka niechciana roślinność, wyrastająca spomiędzy łączeń kostki czy porastająca kamienne schody zostanie szybko i skutecznie wyeliminowana, bez potrzeby spędzania wielu godzin na klęczkach.

Zamiatarka S 650 Plus marki Kärcher

Wycinak do chwastów WRE 4 Battery set marki Kärcher


4. Nożyce do zadań specjalnych

W ogrodzie okresowo trzeba coś przycinać. Jeśli nie chcemy zbytnio trudzić się z tym zadaniem, wspomóżmy się narzędziami akumulatorowymi - nożycami do trawy, żywopłotu i gałęzi. Tego typu sprzęt pozwala na niezwykle komfortową pracę, ponieważ jest lżejszy i cichszy od tradycyjnych odpowiedników oraz, co równie ważne, niezależny od zasilania elektrycznego.

Urządzenie wysokociśnieniowe K 3 HOME marki Kärcher

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu HGE 18-45 Battery SET marki Kärcher

Podkaszarka akumulatorowa LTR 18-30 BATTERY SET marki Kärcher

5. Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa

To podręczne urządzenie ciśnieniowe marki Kärcher wytwarza ciśnienie około 24 bar, które idealnie sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń z twardych nawierzchni, mebli, zabawek czy narzędzi ogrodowych. Przyda się również np. przy myciu samochodu czy elewacji domu – to naprawdę wielofunkcyjne urządzenie, które warto mieć pod ręką. Z racji zasilania baterią litowo-jonową, myjka może pracować w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej, a dzięki funkcji zasysania wody z alternatywnych źródeł jest niezależna również od sieci wodociągowej.

Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa KHB 5 BATTERY marki Kärcher