dom w Twoich rękach

Miłośnicy ogrodu

Nikt nie zna lepiej żadnej gałązki i źdźbła trawy w naszym ogrodzie, niż my.

Jesteśmy w tym mistrzami!

Piękny ogród bez wysiłku. To możliwe!

Piękny ogród bez wysiłku. To możliwe!
Co zrobić, by cieszyć się swoim zielonym zakątkiem zamiast myśleć o nim tylko w kategoriach obowiązków? Jest na to rozwiązanie. Podpowiadamy, jak podejść do projektu ogrodu oraz pracy w nim, by oszczędzić sobie zbędnego wysiłku.

Plan zagospodarowania ogrodu

Już na etapie projektu możemy sprawić, by ogród był piękny, a jednocześnie prosty w utrzymaniu. Gatunki roślin, rodzaje nawierzchni, ogrodzenia, mała architektura - wszystkie te elementy możemy zaplanować w zgodzie z naszymi potrzebami i dyspozycyjnością. Jeśli nie chcemy spędzać godzin na pieleniu, podlewaniu czy naprawach konstrukcji, skupmy się na rozwiązaniach trwałych oraz takich, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji, np. krzewy czy ozdobne trawy zamiast kwiatowych rabatek i przydomowego warzywniaka. Skorzystajmy też z wiedzy specjalisty w tej dziedzinie: ogrodnika lub projektanta zieleni, który podpowie, w co najlepiej zainwestować.

Harmonogram pracy

Jakkolwiek nasza zielona parcela będzie łatwa w utrzymaniu, nie ominą nas niektóre przydomowe prace. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie działań, w końcu nie każde możemy wykonywać w dowolnej porze roku (warto to sprawdzić w naszym kalendarzu prac ogrodowych). Mając swój kalendarz prac, jesteśmy świadomi zakresu obowiązków w ogrodzie. Tym samym możemy przewidzieć, kiedy podnająć kogoś do danych prac pielęgnacyjnych lub jakich narzędzi / akcesoriów będziemy przy nich potrzebować.

Narzędzia oszczędzające czas

Nawet jeśli zdecydowaliśmy, że nasz ogród będzie różnorodny i wymagający, to z pomocą poniższych sprzętów plenerowych praca w nim będzie traktowana bardziej jako przyjemność, a nie obowiązek.

1. System nawadniania

To rozwiązanie odciąża nas z regularnego podlewania. Jest ono tym praktyczniejsze, im większą powierzchnią zieleni dysponujemy.

Dzięki innowacyjnej technologii czujników wilgoci system zapewnia precyzyjne podlewanie w ilości optymalnej do wzrostu roślin. Węże, szybkozłącza, pistolety, spryskiwacze i inne akcesoria znacznie ułatwiają proces nawadniania. Rain System® marki Kärcher to optymalne rozwiązanie do każdej strefy ogrodu, w szczególności trawnika, krzewów czy grządek.
W ofercie producenta dostępne są również moduły sterujące nawadnianiem - aktywują się automatycznie dokładnie według zaprogramowanego planu. Dzięki nim, nawet będąc na wakacjach, nie musimy martwić się o nawadnianie ogrodu.

Pompa ogrodowa BP 3 GARDEN SET PLUS marki Kärcher

Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa KHB 5 BATTERY marki Kärcher

2. Akumulatorowy sprzęt ogrodowy

Narzędzia ogrodowe zasilane bateryjnie wydają się najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o komfort i wygodę obsługi. Są lekkie i pozwalają na wykonanie wszystkich prac w ogrodzie bez zbędnego hałasu. Z akumulatorowych urządzeń znajdziemy m.in. podkaszarki do trawy, narzędzia tnące (piły, nożyce) oraz kosiarki, dedykowane małym jak i dużym powierzchniom trawników. Piła na wysięgniku zapewnia z kolei bezpieczną i wygodną pielęgnację drzew na wysokości nawet czterech metrów.

LMO 18-36 Battery marki Kärcher

Urządzenie wysokociśnieniowe K 3 HOME marki Kärcher

Piła do gałęzi PSW 18-20 BATTERY marki Kärcher

3. Urządzenia czyszczące / odkurzające


Na koniec pozostaje kwestia ogólnego dbania o czystość i porządek. Jak tutaj możemy sobie pomóc?

Z polecanych i szeroko stosowanych sprzętów wymienia się między innymi:
- zamiatarki: urządzenia idealne do czyszczenia alejek, podjazdów i patio. W porównaniu ze zwykłym zamiataniem zbierają liście, kapsle, papierki, żwir, piasek i inne zanieczyszczenia w dużo krótszym czasie, nie wzniecając przy tym kurzu;
- dmuchawy do liści: szybko i skutecznie usuwają suche liście, skoszoną trawę, fragmenty przycinanych roślin, ziemię, a nawet drobne kamyki ze wszystkich powierzchni wokół domu i w ogrodzie;
- myjki ciśnieniowe: potrafią sprawnie usunąć uporczywe zabrudzenia z narzędzi i mebli ogrodowych, kamiennych murków, alejek, grilla czy oczek wodnych. Myjki kompaktowe są wygodniejsze w przenoszeniu i stosowaniu przy drobnych pracach.

Zamiatarka S 650 Plus marki Kärcher

Dmuchawa do liści LBL 2 Battery marki Kärcher

Myjka ciśnieniowa K 5 Full Control Stairs marki Kärcher

Jak widać, mnogość wygodnych rozwiązań pozwala w dzisiejszych czasach bezproblemowo podejść do dbania o ogród. Liczy się dobre zorganizowanie i dopasowanie pomocnych narzędzi do swoich potrzeb.