dom w Twoich rękach

Mistrzyni nawadniania

Praca w ogrodzie nigdy nie była przyjemniejsza.

Odpowiedni sprzęt i nastawienie to ogrodowy zestaw idealny!

Lato, lato wszędzie! Jak zadbać o swój ogród z urządzeniami Kärcher?

Lato, lato wszędzie! Jak zadbać o swój ogród z urządzeniami Kärcher?
Wreszcie nadeszły upragnione ciepłe, letnie dni. Właśnie teraz warto korzystać z uroków pięknego ogrodu. Ale aby w pełni cieszyć się chwilami spędzonymi w otoczeniu zieleni należy o ogród odpowiednio zadbać, a w szczególności dostarczyć mu potrzebnej do życia wody. Firma Kärcher posiada w swej ofercie przydatne do zaopatrywania ogrodu w wodę pompy głębinowe, ogrodowe i pompy do beczek.

Pompy ogrodowe i głębinowe
Ceny wody stale rosną, o czym doskonale wiedzą wszyscy właściciele domów. Dlatego warto korzystać z wody z alternatywnych źródeł, takich jak beczki na deszczówkę, studnie, cysterny i zbiorniki. W transporcie takiej wody pomogą skuteczne i wydajne pompy marki Kärcher. Firma oferuje pompy przystosowane do poboru wody z beczek np. BP 1 Barrel oraz pompy przystosowane do pompowania wody ze zbiorników i studni np. BP 2 Cistern, BP 4 i BP 6 Deep Well tzw. pompy głębinowe. Wszystkie pompy charakteryzują się długą żywotnością i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. W pompie BP 1 Barrel, przełącznik na klamrze mocującej umożliwia bezpośrednie włączanie i wyłączanie pompy w zależności od potrzeb. Zapobiega to konieczności pracy ciągłej obniżając jednocześnie zużycie energii oraz koszty eksploatacji. W BP 2 Cistern, włącznik pływakowy chroni pompę przed uszkodzeniem, zatrzymując jej działanie w przypadku zbyt niskiego poziomu wody. Pompy głębinowe wielostopniowe (BP 4 i 6 Deep Well), mogą skutecznie zasysać wodę nawet z głębokości 27 m (BP 6). Maksymalna ciśnienie wynosi do 5,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia może dochodzić nawet do poziomu 5000 l/h w zależności od modelu.


Pompy głębinowe Kärcher pozwalają na korzystanie z wody ze studni głębinowych o małych średnicach oraz podziemnych zbiorników na wodę np. deszczówkę. Dzięki mocnej obudowie ze stali szlachetnej są wysoce odporne na mechaniczne uszkodzenia i mogą bezpiecznie pracować pod wodą. Modele BP 4 i BP 6 dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo łatwą obsługą, dzięki przełącznikowi on/off znajdującemu się na końcu przewodu zasilającego. Wyposażone one są w zintegrowaną stopkę, która podnosi pompę, co znacząco ogranicza zasysanie zanieczyszczeń i piasku. Stalowy filtr zabezpiecza urządzenie przed piaskiem i innymi cząstkami zanieczyszczeń.

Do ogrodu polecić można również pompy Garden czyli modele BP 2 oraz BP 3 i BP 4 Garden. Pompy te umożliwiają efektywny pobór i transport wody oraz wykorzystanie do zasilania spryskiwaczy, zraszaczy, pistoletów i innych akcesoriów do nawadniania. Pompy są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyłącznik w nich jest na tyle duży, że można go obsługiwać stopą bez potrzeby schylania się, a ergonomiczna rączka gwarantuje łatwe przenoszenie pompy. Specjalne zabezpieczenie termiczne skutecznie chroni pompę przed przegrzaniem. Na pompy Garden istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat.